"Jeśli nie uda mi się zrealizować mojego marzenia, myślałem sobie, nie stanie się to dlatego, że nie skorzystałem z szansy podjęcia wyzwania"

Monty Roberts


NA BIEŻĄCO:

We wtorek 24.06.2014 zdaliśmy kolejne 5340 kg elektro odpadów. Serdeczne podziękowania, każdemu kto oddaje swoje elektro-śmieci. To dla Stowarzyszenia wielka pomoc. W ten sposób będziemy mogli zrealizować cele statutowe. W pierwszej kolejności wykształcić kadrę, by w przyszłości móc dzielić się swoimi umiejętnościami i pasją z tymi, którzy nie mają do niej bezpośrednio dostępu.
Łącznie zebraliśmy już 17,593 kg. elektroodpadów. To piękny wynik. Pokazuje - zresztą zawsze to słyszę, jak wrażliwe na dobre działanie jest ludzkie serce - te Wasze. Prawie każdy, kto oddaje swoje śmieci, mówi: skoro to na szczytny cel, to warto to dać. To piękne i godne naśladowania. Z serca Błogosławię każdemu kto jest naszym dobrodziejem.

* Filmik - relacja z oddania elektrośmieci

 • Elektrośmieci 24.06.2014

  Akcja Zbierania elektro-śmieci trwa nadal. Zbieramy w dalszym ciągu telewizory, pralki, lodówki, radia, dekodery, i wszystko to co łączy się z elektrycznością.
  Akcja ta, przyczynia się do rozwoju Konnej Pielgrzymki do Goja, a tym samym jej dzieła, które stawia sobie za cele, umożliwienie jazdy konnej dzieciom, młodzieży oraz dorosłym (nie wyłączając osób niepełnosprawnych). Oddając te "rupiecie" przyczyniasz się do rozwoju naszej działalności. Za każdą drobnostkę - DZIĘKUJĘ.

  Środowa (16.04.2014) akcja załadunku dała 7,353 kg odpadów. Załadowalismy telewizory, magnetowidy, radia, telefony i inne. Samych lodówek 18 sztuk było 800 kg. W sumie przez cały czas trania naszej akcji zebraliśmy 12,483 kg. Czyli blisko 12,5 tony. Dziękuję każdemu ofiarodawcy i proszę tym samym o dalszą pomoc w realizacji Dzieła Konnej Pielgrzymki do Goja.
  Dziękuję Panu Kazimierzowi, za pomoc przy załadunku, Panom z Firmy Eko-max, oraz członkom Stowarzyszenia za pracę na rzecz naszego Dzieła.

 • Krótki filmik z załadunku

 • w Teleekspresie

  Dzisiejsza (05.03.2014) akcja załadunku elektro śmieci, zakończyła się sukcesem. Po ponad 2 godzinach ciężkiej pracy załadowaliśmy ponad 4 tony różności. Oto kilka zdjęć z naszej pracy. Z serca wszystkim dziękuję za zaangażowanie. Dzięki Wam „dzieło konnej pielgrzymki” może funkcjonować i przynosić kolejne owoce.

  SENS I CEL

  Operacja śmieci, to zbiórka elektro śmieci, złomu, starych lub zepsutych pralek lodówek itp. zbieramy makulaturę. Celem tejże akcji jest organziacja V Konnej Pielgrzymki z Toszka do Goja. Jest to nasz mały jubileusz. W tym roku będzie to I Diecezjalna Konna Pielgrzymka do Goja.
  Jej pomysł zrodził sie pewnego pięknego niedzielnego wieczoru. Został ogłoszony następnego dnia na naszym faceebooku a później wśród znajomych i w niektórych Parafiach. Do naszej akcji przyłączyło sie wielu ludzi dobrej woli. Już następnego dnia rozdzwoniły się telefony z propozycją odbioru tego wszystkigo co jest niepotrzebne. Każdego dnia pod drzwiami znajduję paczki z makulaturą lub jakiś elekrto śmieć (zdjęcie poniżej). Wszystko dlatego, że ktoś chce zrobić coś dobrego. "I to cieszy" jak mawia mój kolega Rysiu.
  Ktoś mi powiedział, że to się nie opłaca. A jednak! Zyskaliśmy przedewszystkim wielu sympatyków naszej pasji. Udało nam się obudzić serca wielu ludzi, że nie tylko portale społecznościowe, zakupy w internecie są fajne. Wielu zauwazyło, że świat jest o wiele piękniejszy niż szklany ekran kopmutera i telewizora.
  W tej zakładce pragnę Was informować o przebiegu naszej akcji. Pozdrawiam serdecznie. Ks. Rafał.

  KTO NAM POMAGA?

  W naszej Akcji, WIELKIMI LITERAMI zapisali się Parafianie św. Józefa w Zabrzu, z Parafii Św. Teresy w Zabrzu Mikulczycach, z Parafii Wniewzięcia NMP w Zabrzu - Biskupicach, oraz Trójcy Świętej w Bargłówce. Z serca dziękuję! Na szczególne uznanie zasługuje Pan Kazimierz - parafianin św. Jżóefa w Zabrzu, który bezinteresownie pomaga mi w znoszeniu ciężarów - Panie Kazimierzu - DZIĘKUJĘ.
  Z wielu z Was pomaga mi dobrym słowem. Nie wiecie jaką taka pomoc ma wartość.

  Dziś (21. 02.2014)kolejny dzień naszej akcji przyniósł wiele radości i zabawnych sytuacji. Pokazał gotowość i otwartość ludzi na naszą działalność.
  Podjęliśmy też współpracę z firmą "Eko max" z Gliwic, która odbiera nam nasze Elektro odpady.

 • EKOMAX

  Miłym zaskoczeniem był też oddzew od strażaków z Zabrza - Grzybowic. Im też z serca dziękuję.

  CZAS TRWANIA

  Nasza akcja ma swój początek, ale myślę, że nie będzie miała końca.

  TERMINY ZBIÓREK

  Będziemy organizować częstsze zbiórki w wybranych terminach:
  29.03.2014 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem od 11.00 do 13.00.
  W parafii św. Józefa zbieramy cały czas, po uprzednim umówieniu się z Ks. Rafałem.

  CO ZBIERAMY?

  Jesteśmy też zainteresowani lodówkami, pralkami lub też piecami. Istnieje możliwość odbioru większych gabarytów w Twoim domu, po uprzednim umówieniu się pod numerem telefonu: 79-72-71-034.

  STAŁE PUNKTY ODBIORU:

  - Ks. Rafał Przybyła w Parafii św. Józefa w Zabrzu tel. 797-271-034
  - Siedziba Stowarzyszenia Miłośników Koni "Hubertus" Toszek ul. Harcerska 3 - Gertruda Przybyła
  - Stajnia "Rancho Leśna" Zabrze - Mikulczyce ul. Leśna 154.

  MINIONE ZBIÓRKI

  22.02.2014 w Parafii Św. Teresy w Zabrzu Mikulczycach od 11.00 do 14.00.
  04.03.2014 w Siedzibie Stowarzyszenia - Toszek ul. Harcerska 3 od 14 do 18.00
  15.03.2014 w Parafii Trójcy Przenajświętszej we Wiśniczu gm Wielowieś od 11.00 do 14.00. Oraz w tym samym czasie u Państwa Sikora w Radonii, ul.Zamkowa 15.